IMG 20161119 110548Розглянемо два варіанти розвитку подій:

- у вас вже є човен

- у вас немає човна

Якщо у вас вже є човен необхідно ознайомитися з його технічними характеристиками та обирати мотор максимально можливої потужності, звичайно якщо дозволяють фінанси. Якщо човен у вас наприклад Прогрес де зазначена потужність 40 к.с. ідеальним варіантом стане човновий мотор Parsun 40 FWS, але використовувати такий двигун до ваших планів не входить і ви розраховуєте на 5-6 к.с. варто перейти до наступного пункту.

Якщо човна у вас  нема.

Перш за все для того щоб зробити правильний вибір вам потрібно вірно оцінити відстані на які ви відходите від місця скидання човна до місця рибалки або полювання.

Нижче ви знайдете приблизну таблицю швидкостей, що видає той чи інший двигун, а знаючи швидкість та відстань ви легко вирахуєте час, який будете витрачати щоб добратися до місця, а отже зможете вірно підібрати двигун. Варто також зазначити що більша швидкість дає можливість не тільки швидше добратися до місця, а і обловити  за один світловий день більшу кількість місць переміщуючись по водоймі – головне щоб розміри водойми дозволяли.

Мотор Човен Швидкість км/год
Парсун Т2,6 Надувний з навісним транцем 9-12
Парсун Т5,8 Надувний з вварним транцем 20-24
Парсун Т15 Кільовий надувний човен 30-34
Парсун Т40 Човен з АМГ 35-40

Коротко спробуємо зорієнтувати на який човен краще ставити той чи інший двигун.

Надувний човен з вварним транцем. Максимально дозволено встановлювати двигун до 3,6 к.с. Отже ідеальним варіантом для такого човна стане мотор Парсун Т3,6 – він легкий, та має нейтральну передачу.

Надувний човен з будь яким типом дна крім кільового та вварним транцем. Радимо використовувати мотор максимальної потужності до 6 к.с. Більша потужність не додасть швидкості, а лише ускладнить керування. Слабка повздовжня міцність човнів без кілю  - не дозволяє використовувати двигуни великих потужностей. Чудовим вибором для такого типу човнів стане двотактний мотор Parsun T5.8 або чотиритактний Parsun F5.

Кільові надувні човни. Радимо використовувати тільки двотактні мотори тому що зазвичай човен такого плану розбирається і складається під час кожної виходу на воду, а значить двигун треба постійно переносити в руках, а як відомо двотактні мотори набагато легше чотиритактних. Для поїдок одному або вдвох (до 160 кг вага обох пасажирів) ідеальний варіант Parsun T9.8. Якщо на воду ви виходите вдвох – мотор Parsun T15 буде ідеальним варіантом.

По човнам з АМГ нажаль немає універсальної поради, адже велика кількість моделей  не дозволяє говорити про конкретну модель човнового мотора. Вам варто ознайомитися з характеристиками човна та підібрати двигун самостійно з модельного ряду човнових моторів Парсун.